חדשות


חיפוש :

אז מה יש לטראמפ להגיד? בואו נשמע

 בואו נשים רגע הכל בצד ונסכים על משהו - בין אם אתם אוהדי טראמפ או לא, זה די חשוב שנכיר בעובדות כי כתום זה השחור החדש ודונלד טראמפ הושבע שלשום בגבעת הקפיטול להיות הנשיא ה-45 של ארצות הברית, חברתנו הטובה ביותר בעולם. יחד עם הגברת הראשונה החדשה, מלניה קנאוס (אישתו השלישית במספר), וילדיו עלה להישבע אמונים לאומה ולתת נאום קצר, כנהוג לאחר ההשבעה. נאום שאמור לייצג את אידיאולוגיית טראמפ ולהשביע את שביעות רצונות בוחריו. אז בואו נפשט לרגע מי זה טראמפ ואיך הוא נשמע ביחס לעובדות?

טראמפ הוא ניו-יורקר אמיתי למרות מוצא משפחתו (אבא גרמני ואמא סקוטית), הוא נולד בקווינס אל תוך משפחה מבוססת כלכלית בזכות אביו, שנולד לתוך משפחה נוצרית בעלת עסקי נדל״ן. אביו, פרד, נהג לשתף אותו עוד בילדותו על החלטות עסקיות ונתן לו להיות מעורב בעסק. בהמשך כצפוי למסע חיי נשיא אמריקה, טראמפ חי להלוטין את החלום האמריקאי - הוא שירת בצבא האמריקאי כחייל מצטיין, למד כלכלה והתעשר בעסקי הנדל״ן והקים פרוייקטים מרהיבים ומעוררי השראה וקנאה ברחבי מנהטן שבניו יורק. טראמפ לא רק אוהב להציג פרויקטים יוקרתיים לעינינו, הוא טיפוס שבאמת אוהב את החיים הטובים ו מנהל אורח חיים ראוותני - הוא מפעיל בניינים, בתי קזינו, מתקני תרבות ובתי מלון ברחבי העולם. הוא גם נמשך מאוד לעולם הבידור והזוהר ונראה לא פעם אחת על המסך בזכות תחרויות מלכות היופי של אמריקה שערך, תכנית ריאליטי בבעלותו ׳ המתמחה ׳ שיצרה את הסלנג האמריקאי ׳You're Fired!׳, הופעות אורח בתפקיד עצמו בסרטי קולנוע, ו רכישת קבוצת פוטבול . הוא הפך לידוען בזכות היותו אדם דעתן, עקשן וממוקד מטרה - תכונות אלו מעוררות מחלוקות בעולם שלנו ובאמריקה בפרט, לכן לאמריקאים טראמפ לא היה זר כלל עוד לפני הגיש את מועמדותו למירוץ לנשיאות ארה״ב נגד הילרי קלינטון. אגב, הוא גם התלבט לרוץ בשנת 2012. מה עוד אפשר לספר על טראמפ? עם כל התדמית הכתומה זוהרת טראמפ נמנע מלשתות אלכוהול כי איבד אח אלכוהוליסט. שלושת ילדיו הראשונים הם מאישתו הראשונה - בתו הבכורה, איוונקה ובעלה ג׳ארד קושנר - בואו נדבר עליהם רגע. ג׳ארד קושנר הוא יהודי כשר והבעלים העיקרי של חברת נדל״ן מצליחה והעיתון ׳אובזרוור׳, בנוסף הוא משמש כאחד מהיועצים הבולטים לטראמפ. אם זה לא מספיק, איוונקה התגיירה במסגרת הנישואים שלהם והינה סגן נשיא באימפריית הנדלן והעסקים של טראמפ וממלאת מקומו בהיעדרו. היא נחשבת ליועצת הפוליטית המקורבת ביותר לטראמפ. כיאה לדיווה בלונדינית יפהפיה היא גם השיקה מותג אישי תחת ׳תכשיטי איוונקה טראמפ׳ שמשווק בישום, הנעלה ועוד.

בתא הטראמפ המשפחתי הראשון יש עוד שני זכרים, הראשון דולנד טראמפ ג׳וניור השחרחר והגברי, שלאחר התבגרותו בפנימיה , לימודי תואר ראשון בכלכלה והתקרחנות בקולורדו הוא חזר לניו יורק והצטרף לאימפריית טראמפ המשפחתית בה הוא גם משמש כסגן בכיר ואפילו התארח בתוכנית הריאליטי ׳המתמחה׳ כשופט, אז גם הוא לא זר לאמריקאים. והשני אריק טראמפ הבלונדיני והאמריקאי, הוא הילד הטוב שהקים את קרן טראמפ שמגייסת כספים עבור בית חולים מחקרי לילדים, בנוסף להיותו סגן בכיר באימפריית טראמפ וגם כיכב בתוכנית הריאליטי של אבא. 
משפחתו של טראמפ כוללת גם את טיפני, אושיית אינטרנט במגמת פריצה, היא בלונדינית אמריקאית מתוקתקת מכף רגל ועד השיערה האחרונה. טיפני אפילו ניסתה להשתלב אל תעשיית המוזיקה עם סינגל כושל בשם ׳Like a Bird׳ והיא גם ביתו היחידה מאישתו מרלה מייפלס.

האחרון והחביב הוא הילדון בן ה-11 בארון ויליאם, מאשתו הנוכחית והגברת הראשונה של ארה״ב - מלניה טראמפ, אחת הנשים היותר יפות שחיות בעולם כרגע. מלבד זה שהיא נראית מצוירת מרוב שהיא יפה, היא הטרנד הכי חם כרגע בעולם האופנה וכל פריט שלה שנחשף לעיני המצלמות הופך ברגע לפריט הכי נחשק ונסקר שיש באמצעי התקשורת. זה לא מקרי, מלניה נולדה אל תוך משפחה בה אמא שלך היא מעצבת אופנה. את עיקר חייה העבירה בסוכנויות דוגמנות, אבל החיוך של מלניה הוא טהור ובעיקר אמיתי כי עוד לפני שחייה הפכו לדבר הכי מעניין שיש, היא הייתה פעילה ידועה בארגוני צדקה. היא לא נוטה לדבר הרבה במסיבות עיתונאים ובפליטות הפה היחידות שלה הצהירה שהיא לא מתכוונת לעבור לגור בבית הלבן אלא תמשיך להתגורר במגדל טראמפ ולהתרכז בגידול בנם הקטן.


* תמונה מתוך אתר TIME.comהנאום המלא :

״ נשיא בית המשפט העליון רוברטס, הנשיא קרטר, הנשיא קלינטון, הנשיא בוש, הנשיא אובמה, בני עמי האמריקאים ואנשי העולם, תודה !
אנחנו, האזרחים של אמריקה, עכשיו נוטלים חלק במאמץ לאומי עליון לבנות מחדש את המדינה שלנו ולהחזיר את ההבטחה שהיא אמורה להעניק לכולנו.
ביחד אנחנו נקבע את דרכה של אמריקה ושל העולם לשנים רבות.
אנחנו ניתקל באתגרים ואנחנו נאלץ להתמודד עם קשיים, אבל אנחנו נצליח לבצע את המשימה.
בתום ארבע שנים אנחנו מתכנסים על מדרגות אלו כדי לבצע את העברת השלטון באופן מסודר ושלו, היום אנחנו מודים לנשיא אובאמה ולגברת הראשונה מישל על הסיוע האדיב שהם נתנו לנו במהלך תקופת המעבר.
הם היו מקסימים. תודה. 
היום הטקס, בנוסף, הוא בעל משמעות מיוחדת, כי אנחנו לא רק מעבירים את שלטון הממשל אחד לשני, או ממפלגה אחת לשניה, אלא מעבירים את השלטון מוושינגטון בחזרה אליכם, העם.
במשך יותר מדי זמן, קבוצה קטנה בתוך הבירה שלנו נהנתה מפירות השלטון, בעוד העם נאלץ לשלם את המחיר של התנהגות זו.
וושינגטון שיגשגה, אבל העם לא קיבל נתח בעושר שלה.
הפוליטיקאים שיגשגו, אבל מקומות העבודה עזבו והמפעלים נסגרו.
הממסד הגן על עצמו, אבל לא על אזרחי המדינה שלנו.
הניצחונות של הממסד - לא היו הניצחונות שלכם, ההצלחות שלהם לא היו ההצלחות שלכם. 
ובעוד הם חגגו בבירה של האומה, למשפחות קשות היום ברחבי המדינה לא היו סיבות רבות לחגוג.
אך כל זה ישתנה בזה הרגע, משום שהרגע הזה הוא הרגע שלכם, הוא שייך אליכם.
הוא שייך לכל מי שהתקבץ כאן היום ולכל מי שצופה בנו בכל רחבי אמריקה.
זהו יומכם. זוהי החגיגה שלכם.
וזו, ארצות הברית של אמריקה, היא המדינה שלכם.
מה שבאמת חשוב זה לא איזו מפלגה שולטת בממשל, אלא האם הממשל נשלט על ידי העם.
ה-20 בינואר 2017, ייזכר כיום שבו העם הפך לריבון של האומה שוב.
הגברים והנשים שנשכחו מאחור כבר לא יישכחו.
כולם עכשיו מקשיבים לכם. 
אתם באתם בהמוניכם, עשרות מיליונים באו, כדי להיות חלק מתנועה הסטורית, תנועה שהעולם טרם ראה.
תנועה זו מושתתת על האמונה הקריטית כי אומה זו קיימת כדי לשרת את האזרחים.
האמריקאים רוצים בתי ספר מצוינים עבור הילדים שלהם, הם רוצים שכונות בטוחות עבור המשפחות שלהם, ומשרות טובות עבורם.
אלו דרישות צודקות וסבירות של אנשים טובים וציבור טוב.
אבל עבור יותר מדי מאזרחינו, קיימת מציאות אחרת - אימהות וילדים לכודים בעוני במרכזי הערים, יש לנו מפעלים מחלידים שנראים כמו מצבות בכל רחבי המדינה, ומערכת החינוך שלנו משאירה מאחור את התלמידים הטובים ומונעת מהם כל ידע, למרות שמזרימים אליה מזומנים בכמויות אדירות, והפשע והכנופיות והסמים נטלו יותר מדי חיים ושדדו את המדינה שלנו מכל כך הרבה פוטנציאל לא ממומש.
הקטל האמריקני הזה חייב להיפסק כאן ועכשיו.
אנחנו אומה אחת והכאב שלהם הוא הכאב שלנו.
החלומות שלהם הם החלומות שלנו. ההצלחה שלהם היא ההצלחה שלנו.
אנחנו חולקים את אותו הלב, את אותו הבית, וייעוד מרהיב משותף.
השבועה שאני נטלתי היום היא שבועת אמונים לכל האמריקאים.
במשך עשורים רבים מדי, העשרנו את התעשיות בחו"ל על חשבון התעשיות בפנים - סבסדנו צבאות של מדינות אחרות בזמן שנתנו לצבא שלנו להתכלות באופן מטריד.
הגנו על גבולות של אומות אחרות, אך סירבנו להגן על הגבולות שלנו.
הוצאנו טריליונים על גבי טריליונים של דולרים בחו"ל בזמן שהתשתיות בארה"ב נהרסו ונשחקו.
העשרנו מדינות אחרות אך את העושר, את הכוח ואת הביטחון העצמי שלנו במדינה שלנו נעלם מעבר לאופק.
מפעל אחר מפעל נסגר ועזב את חופינו, ואף אחד לא הקדיש ולו מחשבה בודדת לגורלם של מיליוני האמריקאים שנותרו מאחור.
העושר של אנשי מעמד הביניים נלקח מביתם והופץ מחדש בכל רחבי העולם.
אך זה העבר.
ועכשיו אנחנו מסתכלים רק אל עבר העתיד.
אנחנו התקבצנו כאן היום כדי להוציא מסר חדש שיישמע בכל עיר ועיר, בכל בירה ובירה, ובכל מסדרונות השלטון.
מיום זה ואילך, חזון חדש ישלוט על עמינו. 
מיום זה ואילך, מה שישלוט במדינה זה החזון של "אמריקה קודם כל". (AMERICA FIRST)
כל החלטה בעניין סחר, בעניין מסים או בענייני הגירה ומדיניות חוץ, תיקבע על מנת להביא לרווחתם של הפועלים האמריקנים והמשפחות האמריקאיות. 
עלינו להגן על הגבולות שלנו מההרס שזורעות מדינות אחרות כאשר הן מייצרות את המוצרים שלנו, וגונבות את החברות שלנו ומשמידות את המשרות שלנו.
הגנה תוביל לשגשוג רב ולכוח רב.
אני אלחם עבורכם בכל נשימה שאקח ואני לעולם לא אאכזב אתכם.
אמריקה תתחיל לנצח שוב, היא תנצח כפי שהיא לא ניצחה מעולם.
אנחנו נחזיר חזרה את המשרות שלנו.
אנחנו נחזיר חזרה את הגבולות שלנו.
אנחנו נחזיר חזרה את העושר שלנו.
אנחנו נחזיר חזרה את החלומות שלנו.
ואנחנו נבנה מחדש את הכבישים ואת הכבישים המהירים והגשרים ושדות התעופה ואת המנהרות ואת מסילות הברזל בכל רחבי האומה הנפלאה שלנו.
אנחנו נדאג שפחות אנשים יהיו תלויים בשירותי הרווחה, ונחזיר אותם לעבודה, אנחנו נבנה מחדש את המדינה שלנו באמצעות ידיים אמריקאים ועבודה אמריקאית.
אנחנו נקפיד על שני כללים פשוטים: נקנה מוצרים תוצרת אמריקה ונגייס עובדים אמריקאים.
אנחנו נפנה בידיות וברצון טוב לאומות העולם, אך אנחנו נעשה זאת מתוך הבנה כי זכותה של כל אומה לשים את האינטרסים שלה מעל הכול.
אנחנו לא מבקשים להכתיב את אורח החיים שלנו על אף אחד, אבל אנחנו כן מעוניינים שאורח חיים זה יהווה דוגמא שתאיר לאחרים את הדרך.
אנחנו נחזק בריתות ישנות, וניצור בריתות חדשות ונאחד את העולם המתורבת נגד טרור אסלאמי קיצוני, שיימחה מעל פני האדמה וימוגר.
בבסיס הפוליטיקה שלנו תהיה הנאמנות המוחלטת לארצות הברית של אמריקה, ודרך נאמנות זו לארצנו, אנחנו נגלה מחדש את הנאמנות שלנו זה לזה.
מי שיש לו רוחב לב פטריוטי, אין לו מקום לדעות קדומות.
בתנ"ך כתוב "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד".
עלינו לומר את אשר על ליבנו בפתיחות, ולהתווכח על סלעי המחלוקת באופן כנה, אך תמיד עלינו לחפש סולידריות אחד עם השנייה.
כאשר אמריקה מאוחדת, אי אפשר לעצור אותה.
אל לנו לפחד.
אנחנו מוגנים ואנחנו תמיד נהיה מוגנים.
אנחנו נהיה מוגנים על ידי גברים ונשים מדהימים שמשרתים בצבא שלנו ובמנגנוני אכיפת החוק שלנו.
והכי חשוב, אלוהים תמיד ישמור עלינו.
ולסיום, אני סבור שעלינו לחשוב בגדול ולחלום בגדול יותר.
באמריקה, אנחנו מבינים שהאומה יכולה לחיות באמת רק כאשר היא חותרת להצליח.
לא נסבול עוד פוליטיקאים שרק מדברים ולא עושים, שרק מתלוננים ללא הרף אך לא עושים כלום כדי לשנות את המצב.
תם עידן הדיבור העקר.
עכשיו זו שעת הפעולה.
אל תתנו לאף אחד לומר לכם שאין דרך לעשות זאת.
אין אתגר שיכול לעמוד בפני הלב ורוח הלחימה של אמריקה.
אנחנו לא ניכשל.
אנחנו נשגשג ונפרח שוב.
אנחנו חוזים כעת בלידה של אלף חדשה, ומוכנים לפצח את הסודות של היקום, ולרפא את העולם מהמחלות, תוך ניצול הפוטנציאל של האנרגיה, התעשייה והטכנולוגיה של מחר.
גאווה חדשה תרומם אותנו ותרפא את השסעים בקרבנו.
בין אם אדם כלשהו הוא שחור, חום או לבן, לכולנו יש דם אדום של פטריוטים. זו העת להיזכר בתובנה זו, ולא לשכוח אותה, כפי שהחיילים שלנו לעולם לא יישכחו אותה.
כולנו נהנים מאותן חירויות נהדרות, וכולנו מצדיעים לאותו דגל אמריקאי.
כל ילד, בין אם הוא נולד בחלק העירוני של דטרויט או בערבות של נברסקה, מסתכל על אותם השמיים בלילה, יש לו את אותם החלומות ואת נשמת אפו קיבל מאותו אלוהים.
אז אני פונה לכל אזרחי ארה"ב, בכל עיר, רחוקה כקרובה, ומבקש מהם להקשיב למילים אלו:
לעולם לא יתעלמו מכם שוב.
הקול שלכם, התקוות שלכם, והחלומות שלכם הם שיקבעו את הייעוד של אמריקה שלנו.
ואומץ הלב שלכם, וטוב הלב שלכם והאהבה שלכם ינחה אותנו לכל אורך הדרך.  
ביחד נחזיר את אמריקה לחוזקה. 
ביחד, נחזיר את עושרה של אמריקה. 
ביחד, נחזיר את הגאווה של אמריקה. 
ביחד, נחזיר את הביטחון לאמריקה. 
וכן, ביחד אנחנו נחזיר את אמריקה לגדולתה. 
תודה
שאלוהים יברך אתכם, שאלוהים יברך את ארצות הברית של אמריקה. ״

                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט