מוזיקה


חיפוש :

M-YA אמייה - חולמת (הקרנת בכורה)

אחרי ששמענו מה יש ל׳קפה שחור׳ ואביאור מלסה להציע לנו, הגיע הזמן שצמד בנות יביא את הכוח הנשי שלו לעדה האתיופית שנמצאת במגמת עלייה חדה בנוף שלנו. בואו נשים את הקלפים על השולחן, אף אחד בארץ כרגע לא יודע ליצור פופ-ארנ׳בי עם ניחוח בינלאומי מלבד אליעד נחום, וזה עצוב. אבל לא עוד, יעל מנטסנוט (25) ומזל דמסיה (22) נמצאות כרגע במסלול הנכון לשנות את המציאות עם הסינגל החדש שלהן. בואו נשמע מה היה להן להגיד לנו בריאיון אישי.

הן צעירות, יפהפיות ודרך שיחה רגועה שהייתה לנו איתן הן נשמעות קרובות מאוד, סופר חיוביות, אוהבות מוזיקה בנשמתן ומגלות לנו את ההיסטוריה הקצרה שלהן, הרבה פירגון לאמנים אחרים מהעדה, דיבורים על ביצועים באנגלית ואלבום שבדרך. היה מעניין. במיוחד לאור העובדה שצמד הבנות כבר לא זר כל כך לתעשיית המוזיקה בארץ, הן הספיקו לשחרר סינגל בכורה מקפיץ בשם ׳בא לי מסיבה׳ ולעבור את זכוכית המגדלת של התקשורת בשאלות נוקבות ביחס למוצא שלהן, היחס של המשטרה לבני העדה האתיופית ודאגו להבהיר שהעדה שלהן כבר לא כמו פעם,  הלוק שלהן מודרני ולא פעם הן דיברו על קידום מקומן של הנשים בחברה.

צמד הבנות לא מתגוררות אחת ליד השנייה, האחת (יעל) גרה בקרית מלאכי והשנייה (מזל) בגבעת אולגה. שתיהן מספרות כי חיות מוזיקה בבית מהשנים הראשונות לחייהן והן כותבות ומלחינות יחד את השירים שלהן. בעבר הן ניסו להתברג אל הפלייליסט בתוך הרכב מזדמן, עשו מוזיקה, הופיעו במועדונים אבל הן לא הרגישו שזו דרכן האמיתית לבטא את עצמן מוזיקלית וכך נוצר הצמד אמייה, או אם תרצו באנגלית M Ya, שמורכב מהשמות שלהן. 

יעל ומזל הכירו בתחרות יופי של העדה לפני כשלוש שנים, מצאו ענין משותף רב אחת אצל השנייה, נפגשו באולפן והבינו שהן משלימות אחת השנייה מוזיקלית, החיבה העזה למוזיקה השחורה נמצאת אצל שתיהן והשילוב ההרמוני יחד פשוט מושלם. שתיהן עם אופי חזק ומודעות ליופי שלהן, יש להן ביטחון עצמי וניסיון על במות מועדונים רבים בארץ ולא מעט מעריצים שמטפחים את הצפיות לקליפ האחרון שלהן לסינגל השני ׳חולמת׳ העומד כבר למעלה מ-100 אלף צפיות. לכבוד הריאיון - הן הזמינו אותנו בהזמנה אישית עם חיוכים לצפות בקליפ שלהן.מהשיחה הנעימה עם הבנות יעל מספרת: ״מגיל קטן אני זוכרת את עצמי מאזינה ללהקות בני נוער סטייל הבקסטריט בויז אבל תמיד נמשכתי ללורין היל וכשהתבגרתי המשכתי עם מריה קארי וביונסה, יותר שחור. אבל אני מאוד מגוונת וחשוב לי שהמאזינים יידעו שאני פתוחה לכל הסיגנונות ולא רק ארנ׳בי בא בחשבון״. מזל מסכימה איתה: ״אני גדלתי על TLC ובהמשך עם סיארה, אבל גם אני פתוחה להכל״. כששאלנו מה הן חושבות על המוזיקה של שאר בני העדה כמו ׳קפה שחור׳ והאם יש סיכוי לשיתוף פעולה איתם? שתי החייכניות פירגנו באהבה ואמרו: ״אנחנו שמחות מאוד בשבילם, הכרנו אותם באחד מההופעות שלנו, אנחנו שמחות באופן כללי לראות את הקהילה פורחת. קיי ג׳י סי מדהימים בעינינו, אליאור מלסה תותח על ומוכשר, כיף לראות את זה. במשך שלוש שנים אנחנו מקדמות את עצמנו ועם עבודה קשה השמיים הם הגבול. אנחנו נשמח ולא שוללות מיד על הפרק שום שיתוף פעולה״. המשכנו אל תוך העבודה הקשה שלהן והן מספרות על הסיפור שעומד מאחורי הסינגל חולמת, שאותן הן לא כתבו והלחינו: ״אנחנו מאוד מתרגשות וכיף לנו לראות את כל האהבה והתמיכה של הקהל עם הקמפיין של הסינגל ׳חולמת׳ בו גילינו חבר׳ה מוכשרים שעשו קאברים לשיר״ יעל מספרת. אין ספק שהשיר החדש של הבנות הוא לגמרי מלודית פופ-ארנ׳בי מפי שתי בנות מוכשרות וכריזמה על המסך שמשלימות לגמרי את ההרמוניה הקליטה הזו. הן מרעננות בנוף וכאילו התעשייה בארץ לא ידעה עדיין גרוב נשי עם נגיעות ארנ׳בי שחורות. אנחנו סקרנים מאוד לשמוע מה הבנות מתכננות לעתיד ואיך הן נשמעות בשאר הסיגנונות על קו הארנ׳בי הרחב עליו הן מדברות, אז כמובן ששאלנו: ״יש עוד מה לצפות מאיתנו, מבחינתנו זו רק ההתחלה. אנחנו לא רוצות שייראו אותנו רק כהרכב פופ-ארנ׳בי, אנחנו הרבה יותר מזה. אנחנו לא שוללות לשיר באנגלית״ מזל מחדשת לנו. אנחנו אהבנו מאוד לדבר עם הבנות ואנחנו לגמרי בעד לשמוע עוד מהן, בטח ובטח שגם בשפה אחרת כמו אנגלית המתבקשת. 

 

                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט