מוזיקה


חיפוש :

רון נשר מארח את עידו ונה - #דלה דלה (הקרנת בכורה)

חלקנו בכלל לא מכירים את השם רון נשר ומצד שני, צצים לא מעט אנשים שכבר יודעים דבר או שניים על הראפר חסר המעצורים רון נשר, האישיות שהפגישה בין סטטיק ובן אל תבורי שהפכו למותג בכזאת זריזות שלא נראתה בארץ שנים. רון נשר ידוע לחלק מהאנשים בשם הבמה שלו סקיי או דרך הלהיט ׳ דובי גל ׳ שהיה שיתוף הפעולה המוכר עם סטטיק ובן אל. מאז, הוא הספיק לפתוח את הפה על לא מעט אנשים בתעשייה, ובכלל. בימים אלו, רון משחרר סינגל שביעי יחד עם יוצא הריאליטי עידו נוה. יצא לנו לדבר איתו שיחה לא קצרה, טעונה ובעיקר ולגלות אדם מצחיק וקליל.

כבר שמתחילים לדבר עם רון נשר מילים ראשונות מגלים אדם שיש לו הרבה מה להגיד, הרבה מה להציע והרבה ביקורת. אז מי הוא בגדול? ראפר-יוצר היפ הופ ישראלי מודרני שלא נולד אתמול, מחזיק בלהיט ׳דובי גל׳ שעומד על למעלה מ-20 מיליון צפיות ביוטיוב ועוד כמה סינגלים שעומדים על מיליוני צפיות. חלקנו שמענו ממנו פליטות פה לא קלות על סטטיק ובן אל תבורי, התבטאויות נגד חנין זועבי שהגיעו עד לבית משפט והעברת ביקורת על כל דבר שזז בערך.בשיחה איתו ניסינו להבין מה הרקע המוזיקלי שלו ומי הוא כאדם - הוא מספר שכנער קרע את התחת בברגר קינג, שמע המון מוזיקה על כל גווניה בין אם זה ארתה פרנקלין עד לאמינם ולכן מכתיר את עצמו כבעל ידע מוזיקלי רחב. היוצרים הישראלים המוערכים בעיניו הם עידן רייכל, מאיר בנאי המנוח ועוזי חיטמן, עליו הוא מתעכב ואומר: ״עצוב לראות שהבן שלו מקדם אמנים כמו נועה קירל״. ובארץ אין ראפרים אמיתיים בעיניו: ״נשמה, כדי להיות ראפר צריך להבין במוזיקה ולהכיר את כל הסיגנונות. יש רק ראפר אחד בישראל וקוראים לו רון נשר - הוא הכי טוב. אני לא מעריך ראפרים אחרים שמתהפכים כמו סטייק ועושים פרסומות לברד״. הוא מתכוון ליואב, סאבלימינל. הוא לא חוסך במילים גם על סטטיק ובן אל: ״מי עוד יש לך פה בארץ להעריך? סטטיק ובן אל? זה גארבג׳. ג׳ורדי בקרוב יטוס לחו״ל ונראה איך הם יסתדרו בלעדיו באלבום. בארץ אין ראפרים אמיתיים, ראפר אמיתי זה אמינם, אבל אמינם של פעם, לא הרובוט של היום.״ 

רצינו להבין קצת מה הקטע שלו עם סטטיק-בן אל ובכל זאת, מה הקטע שלו שהוא כל כך עצבני על כל דבר במדינה?: ״כל הקטע בקשר לסטטיק ובן אל זה כבר פאסה, תתקדמו הלאה. אני עדיין נשאר אמיתי למילים שלי כי זה אני, הג׳ינסים שסטטיק לובש נראים מקועקעים לו לגוף מרוב שהם צמודים. למה אני עצבני? אני דווקא לא עצבני. טוב לי מאוד ואני שלם עם עצמי ועם מה שאני יוצר. הקמתי חברת תקליטים מעצמי בשווי 115 אלף שקל. יש לי מספיק כסף, אם אריק ברמן צריך הלוואה שיבוא לדפוק לי בדלת. יש לי לייבל ואני לוקח כישרונות אדירים עמו עידו נוה, שלא קיבל את החשיפה שהוא היה צריך לקבל והקלטנו יחד סינגל מעולה. אני פשוט בנאדם אמיתי, זה ראפר אמיתי - אומר מה שיש לו להגיד. אני אומר מה שהרבה אנשים לא אומרים אבל רוצים להגיד״. בגלל זה הסתבכת עם חנין זועבי? אנחנו שואלים אותו מה באמת היה הסיפור שם ואיך זה נסגר?: ״בסך הכל אמרתי את מה שכל המדינה חושבת - היא לא צריכה לשבת בכנסת. אם היא הייתה נופלת לי לידיים הייתי שם לה כיסא בראש. איך זה נסגר? זה לא נסגר. שילמתי כבר 23 אלף שקל לעורכי דין״.

ומה בקשר למוזיקה, חומרים חדשים ותוכניות לעתיד הקרוב? הוא מספר על אלבום שיגיע באוגוסט הקרוב תחת השם ׳ראש העינשטיין׳ ובקרוב יפתח קופות להופעות. ״תראו אותי הרבה בטלוויזיה בקרוב. צילמתי עכשיו עם תמיר ורדי פארודיה על האח הגדול״. הוא מבטיח, אבל מסרב להגיד באיזה פרויקט. זה בטוח לא יהיה ריאליטי כי תוך כדי שיחה איתו, יצא לנו לגעת במגוון נושאים. גם על האח הגדול הוא לא חוסך במילים: ״פורמט מזעזע שרק מצדיק את ההגדרה TEL-A-VISION. הכל שם מבוים החל מחזרות עם הדיירים לפני כל פרק, יש להם אוזניות. מכוונים אותם לאן ללכת, מה לעשות. אומרים להם אפילו איפה לשבת בספה לפני השידור החי.״ ניסינו להציג את התוכנית כמראה שמשקפת את הפנים של החברה הישראלית: ״חברה הישראלית בוחרת בטהוניה המג׳ייפית כפנים של החברה? נו באמת! תהיו רציניים. שי חי האפס הזה ניסה לייצג את האג׳נדה שלי כאחד שאומר הכל בפרצוף והנה פחות משנה כמו שחזיתי הוא עוד יתנצל, זה קורה מהר מאוד. לא כמו רון נשר נשמה״.

אם כבר הוא דיבר על אג׳נדה אז ניסינו קצת להבין מהי האג׳נדה שלו והעמדה הפוליטית שלו: ״אם יש מישהו שצריך לכהן כראש ממשלה זה גלעד ארדן - כל החלטה שלו יוצאת לפועל. אני אוהב את הלגיטימציה והפתיחות שלו עם וויד (מריחואנה\קנאביס), אני מעשן קבוע, אני לא חסיד אלכוהול. אני איש עבודה וחי את המקצוע שלי, אני מעריך אנשים שעובדים קשה, יוצרים שעובדים קשה. תעבוד קשה - תצליח״.אז מה יש לך לספר לנו על הסינגל החדש ׳דלה דלה׳?: ״זה היה בשבוע שלצערי איבדתי את אבא שלי, זה סינגל חדש שמציין גם את חתימת האמן הראשון שלי, עידו נוה. תתחילו לשנן Eagleye Project. ניו אייג׳ היפ הופ״. אז לאחר שמיעה ראשונה באמת נהנינו. רגעי הראפ של רון נשמעים כבר משופשפים וגורמים לזוז, אולי עם ווקאל יותר עוצמתי משל עידו ונה ברגעי המעבר והפיזמון הים-תיכוניים בשיר זה היה נשמע יותר טוב. אין ספק שהשיר בנוי טוב ומורכב מהנוסחה הסוחפת של ראפ משולב בים-תיכוני שעובדת חזק היום, אפילו אינסטרומנטל מודרני יש פה.


                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט