מוזיקה


חיפוש :

Netta - Toy (הקרנת בכורה)

נערת ׳הכוכב הבא׳ לאירוויזיון 2018, נטע ברזילי, משיקה יחד עם הפקת רשות השידור ׳כאן׳ את הקליפ לשיר הנבחר שיייצג אותנו בחודש מאי הקרוב בליסבון. השיר יתמודד כבכל שנה בתחרות שירים ששולחות מדינות משתתפות מאירופה ואסיה לצד אוסטרליה, שנכנסה לתחרות בשנים האחרונות. דורון מדלי, היוצר הלאומי הדגול, הצליח להיבחר פעם נוספת ורביעית בוועדת בחירת השיר הארצית, כשלצידו היוצר סתיו בגר ובידיהם השיר הנבחר של ישראל. השיר דלף אלינו לרשת קצת לפני שידור הבכורה של הקליפ ועורר הדים רבים בארץ, שהתמזגו אל תוך פירגונים ומספרי צפיות בלתי נתפסים ביוטיוב. אם הכל יילך חלק - אירוויזיון 2019 בירושלים.

קצת קשה שלא לדבר שעברו 20 שנים ארוכות מאז זכינו בתחרות האירוויזיון הנוצצת וגרפנו בחזרה לבית גביע יוקרתי מאירופה. בפעם האחרונה, זו הייתה דנה אינטרנשיונל והקלאסיקה הבלתי נשכחת שלה ׳דיווה׳, אותה שזר בדייקנות צביקה פיק. לפני דנה, היה זה יזהר כהן ו׳אבניבי׳ בשנת 1979, גם פער של 20 שנה ביניהם. האם צירוף מקרים משעשע יהפוך למציאות וימשיך במסורת ה-20 שנה? תראו, בסך הכל יש לנו רק תימנים זוכים, אם לוקחים בחשבון גם את גלי עטרי ו׳הללויה׳ אז בואו נמניך ציפיות בשביל קארמה. בכל זאת, זה יהיה שקר לומר שלא עולה הרגשת ניצחון בסיום השמיעה הראשונה, הכל פשוט טוב ובמינון הנכון. זה פופ מודרני עם השפעות חזקות של צלילים ים תיכוניים מרקידים. ישנה תחושת אירוויזיון בשיר אבל גם ממש לא, זה מוזר וזה ממכר.

התחושה החזקה ביותר שעולה עם סיום השיר היא תחושה של ׳וואו! כמה אפשר להכניס לתוך שלוש דקות בודדות?!׳. בשמיעה הראשונה, המוח מעכל בקלות את הפתיח והמקצב, אבל כבר עם מיזוג הפיזמון וביטבוקס התרנגולת - המאזין הממוצע יכול ללכת לאיבוד וכל החגיגה תתפרש לו כקרקס צבעוני ויצירתי. לכן, הצעצוע של נטע דורש מינימום שלושה או ארבעה ניגונים עבור המאזין הממוצע. לציבור המקומי לא היה היכן להסתתר וגם האאוטסיידרים שבינינו, נפלו ברשת התרנגולים של נטע והלופר הצמוד שלה. ובאשר לקליפ, אפשר לומר בראש מורם ופה מלא שישראל יכולה לייצר להיטים וקליפים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים. שילוב הצבעים, התלבושות המהודרות ואאוטפיט יפני שנמצא בשיא הטרנד של עולם האופנה, כוריאוגרפיה ורקדניות הורסות, פשוט גאווה גדולה לישראל.

                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט