מוזיקה


חיפוש :

Childish Gambino - This Is America (הקרנת בכורה)

נעים להכיר, צ׳ילדיש גמבינו בשם הבמה או דונלד גלובר בשם מאחורי המותג. לפני שנחפור בו קצת, אפשר לסכם שזה קניה ווסט המודרני בשילוב פארל וויליאמס וקצת מקנדריק לאמאר. טייטל כבד הא? אבל זה בהחלט תיאור מתאים לטירוף סביב הסינגל החדש שלו. סינגל חדש שהגיח משום מקום בזמן הנכון ובצלילים המתאימים. היפ הופ-ראפ מודרני בדמות שיר מחאה לגזענות סמויה. קליפ קשוח יש יגידו, אבל היי, ׳דיס איז אמריקה׳!. הפקה מתוחכמת שמשתלטת על המאזין בעזרת מלודיות צוהלות אל תוך מקצבים חדים, מאיימים ומתפתחים. מעניין ומקורי - מלכודת נעימה.

בשבוע שעבר, דונלד גרובר התארח ב׳סאטרדיי נייט לייב׳, המקבילה האמריקאית של ארץ נהדרת, ושיתף מונולוג עם הצופים בו הצהיר שהוא שחקן, כותב וזמר. זה אכן הוא, אבל הוא לא סיפר לנו שהוא ישחרר סינגל מפוצץ בשם ׳זו אמריקה׳ - שיר עם אמירה - טקסט חד, עוצמתי ונוקב שמתאר תמונה מתוך אמריקה של המאה ה-21 (״זו אמריקה \ רק שלא תפיל אותך \ תראו מה אני מכין \ תראו איך אני חי עכשיו \ המשטרה משתגעת עכשיו \ אקדחים באיזור שלי״). הטקסט בשיר עמוס ומלא בסלנגים שחורים מוכרים מהרחוב (״סבתא אמרה לי \ תרוויח את הכסף שלך, בלאק מאן״), דימויים משעשעים (״אני כל כך חטוב \ אני על גוצ׳י \ אני כל כך יפה״) ומלודיות סוחפות. הסינגל מגיע משום מקום, חברת התקליטים של גמבינו טוענת כי לא מדובר בסינגל חדש מתוך אלבום עתידי, אבל קרוב לוודאי שמישהו מאחורי הקלעים ינצל את המומנטום והבאז ויקדם אלבום עם פרטים חדשים. אנחנו דרוכים.

לסיכום, ׳דיס איז אמריקה׳ הוא צעד נוסף בקו ההיפ הופ-ראפ המודרני והחדש. מעורר השראה בטירוף ואמיץ מאוד בבחירת המילים והקונספט לקליפ השערורייתי. ברור שהוא לא קולע לטעם המוזיקלי של כולם, לחלק הוא יהיה יותר מדי מתוחכם, לחלק אלים מדי, כמו גם נישתי וצפוי מדי. בעינינו לפחות, נולדה תגלית חדשה ומעניינת בנוף השחור של אמריקה, בתקווה שנשמע ממנו בקרוב.

                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט