חדשות


חיפוש :

רביעיית הגמר של הכוכב הבא: למי באמת מגיע לזכות?

אחרי שניצלנו מלהתמודד מול מדינות חזקות בחצי הגמר של האירוויזיון, אנחנו צריכים להינצל מבחירה גרועה של נציג למופע הגדול של אירופה - אירוע שהפך להיות כבר במשך שנים לתחנת רדיו שמספקת מדי פעם להיטים שכובשים אפילו את המצעדים באירופה. מה יש לנו להציע ואת מי כדאי לשלוח? בואו נבדוק אותם.

בסיום תחרות די קשה וסינון מתמודדים שברובם לא היו רלוונטיים, הגיעו ארבעה חבר׳ה לגמר הגדול שיתקיים ביום שני הבא בשעה 21:00, שבסופו נדע מי יהיה הנציג שלנו ומה הוא ישיר. האופציות שנעבור עליהן הן אימרי זיו - חתיך פופיסטי תורן, ביטבוקס אלמנט המדליקים, ג׳ולייטה הנסיכה שעושה שמח ודיאנה גולבי העצובה. אחלה אופציות, אחלה קאסט, יש לנו סיכוי לזכות? לא בטוח וגם לא גבוה. מצד שני, היו הפתעות בעולם והרבה מזה גם תלוי בשיר שיבצעו ובקונספט שייכנסו אליו כל אחד מהם.

אימרי זיו

הוא חתיך הורס עם קול יפה, יש לו ביטחון עצמי על הבמה והוא כבר רכש ניסיון טלוויזיוני ומעשי - אימרי כבר התמודד בעבר בתחרות המקבילה The Voice ישראל אבל הובס בשלב הדו קרב, והספיק להיות צמוד לנדב גדג׳ באירוויזיון. שתי העובדות האלו משחקות לגמרי לטובתו וזה ניכר עליו בביצועים על הבמה. איך רמי קליינשטיין אמר לו לאחר שהסתובב אליו : ״אתה מבין דבר או שניים ואתה עוד צעיר״, אז אימרי כבר לא אותו צעיר עם פנים חלקות ולצערנו, גם לא מביא ביצועים כובשים כמו באודישן. לבחור שיר קלאסיקה רומנטית קורעת לב כמו I Don't Want to Miss a Thing של אירוסמית׳ כשאין לך את היכולות זה כמו שחקן כדורגל ישראלי מנסה להיכנס לנעליים של רונאלדו. הטונים הגבוהים שנשמעו בביצוע ביטאו בצורה מובהקת שהשיר גדול עליו, זה לא אמור להישמע ככה, הוא יכול היה ללכת עם הסיפור בשיר ולהשתמש בטונים בכייניים כדי לטשטש. ההפתעה המצחיקה היא שכל רביעיית השופטים סימנו כחול והעלו אותו לגמר. מצד שני, המראה שלו כובש ויש לו כריזמה. הוא עדיף על פני המון נציגים שישראל שלחה לאירוויזיון ועם שיר קיצבי אפשר לעשות איתו משהו לא כל כך מביך, או אפילו ביצוע שואו מרהיב. הבחירה הכי פחות טובה ונכונה לנו.

ביטבוקס אלמנט

ההרכב היותר מעניין של העונה ועם זאת, ההרכב הכי קשה לעיכול של העונה. הם מוכשרים, הם מעניינים והם מרתקים למסך גם את הקהל שלא מעכל אותם. אמנם חלק מהביצועים שלהם היו מעייפים מדי, חלקם אפילו צורמים לאוזן בגלל עומס הביטבוקסינג. בימים הטובים שלהם כמו חצי הגמר לדוגמה, היה אפשר להנות ממלודיה מעוררת השראה שגם מעבר לגבולות המדינה יכולים להנות ממנה ולהתפעל. הקולות של הסולן והסולנית העיקריים טובים, אפשר לשחק איתם בכל מיני שירים וז׳אנרים שונים, תוסיפו לזה את סוד הביטבוקסינג וקיבלתם נציג ראוי. אין ספק שמדובר בסיכון אבל כל אחד מהארבעה הוא סיכון בפני עצמו, לכן צריך להשתמש בנוסחת סדר העדיפויות והם בטוח לא נמצאים בתחתית. עדיפים על אימרי זיו. 


דיאנה גולבי

קצת קשה שלא להסכים ששלחנו כבר משהו דומה בעבר לאירוויזיון - כן, מדובר במקרה מיי פיינגולד. הכריזמה על הבמה הייתה בשיא, הזמרת נתנה ביצוע ווקאלי מעולה ואם אפשר לדבר על המינוסים שהיו שם אז אולי הכוריאוגרפיה והקונספט הויזואלי היה קצת משעמם ומיי הייתה צריכה להחזיק הכל על הכתפיים שלה, משימה קשה. מצד שני, עם דיאנה גולבי אי אפשר לשחק יותר מדי כי למרות הניצחון בגלגול הקודם של התוכנית (כוכב נולד) והביצועים המרטיטים והדרמטיים אין לה כריזמה של סופרסטאר על הבמה, היא מתקשה לזוז מהנקודה בה היא עומדת, לא משחקת למצלמות ונשארת אפלולית. אם מחברים את כל החסרונות יחד זה הופך אותה לנציגה פחות ראויה אלא אם כן יעשו איתה עבודה עצמית טובה ויבחרו לה שיר דרמטי הכולל בתוכו טוויסט שיחזק לה את הפרפורמנס כי היא עלולה להיבלע על הבמה. עם זאת, דיאנה בהחלט עומדת במשבצת הנציגה הכי מוכשרת, הכי זמרת, הכי ווקאליסטית והכי מרגשת. יש לנו זמן עד האירוויזיון אז היא נמצאת במיקום גבוה ביחס לשאר הנציגים אבל מותנה בליווי עבודה עצמית קשה והבנת קונספט האירוויזיון.

ג׳ולייטה

אחרונה וחביבה שחתמה את שלב חצי הגמר והבטיחה לעצמה כרטיס לגמר היא הנציגה בעלת הסיכויים הכי טובים להגיע הכי רחוק באירוויזיון לאור הביצועים שהציגו המתמודדים האחרים ברביעייה. היא בעלת ניסיון, הניסיון הזה יוצא לידי ביטוי בשלב הזה של הקריירה שלה. חוץ מזה, ניכר שהזוגיות עם בעלה עושה לה טוב על הבמה, היא נראית בטוחה בעצמה, חייכנית והכי חשוב לז׳אנר הטיפוסי שלה - היא עושה שמח ונשמעת 180 מעלות טוב יותר מהשנים בה הייתה פופולארית - היא לא מנסה להגיע לטונים שהיא תסתבך איתם בניגוד לאימרי, היא לא לוקחת סיכון עם ביטבוקסינג בניגוד לביטבוקס אלמנט והיא יודעת לתת פרפורמנס ולזוז בניגוד לדיאנה גולבי. היא כבר מכירה את היכולות הקוליות אז הסיכוי שתזייף לייב הוא נמוך, היא בטוחה בסיגנון המוזיקלי שלה ומשדרת את זה על הבמה - זו גם הסיבה שהצהירה כי תבצע שיר נוסח ׳גולדן בוי׳ של נדב גדג׳ רק עם הטוויסט הנשי. הסיכויים שזה יעבוד הם גבוהים כי ישנם אלמנטים אתניים מובהקים בתחרות וזה ישחק לטובתנו, הז׳אנר אמנם עמוס במדינתנו הקטנטונת בגלל אייל גולן וחבריו אבל אל נשכח - אירופה לא מכירה אותו מספיק. בואו נפרגן לה ונקווה שתייצג אותנו.


                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט