חדשות


חיפוש :

להקת איפה הילד מגיבה לביצוע קאבר שלהם ב-The Voice

מקרים מהסוג הבא לא קורים הרבה - להקת ׳איפה הילד׳ לא הייתה מרוצה מהקאבר שנתן אחד המתמודדים, חן כהן, בתוכנית הריאליטי The Voice ישראל לשיר שלה ׳לבן בחלום שחור׳, והעלו פוסט שמסביר במקצת את הגישה והביקורת שלהם לשיר ולביצוע. חמי רודנר סיפר לYnet שהוא מאוכזב מהביצועים שנתנו בעבר לשיר המדובר וגם לקאבר ששודר אתמול.

בינינו, אני מסכים עם מילותיו של חמי רודנר, השיר ׳לבן בחלום שחור׳ רחוק מלהיות נאמבר בתוכנית ריאליטי. השיר כשלעצמו הוא שיר רוק ישראלי משנות ה90 אשר נורא התאים לרוח התקופה ולניחוחות אואזיס ולהקותיהם המקבילות. בואו נפרגן כאן בענק לחמי רודנר, לא סתם הוא קיבל את גדולתו במוזיקה הישראלית - אין הרבה גברים שיכולים לקחת את משבצת הסולן של להקת רוק ניינטיז. מת׳יו בלאמי של מיוז, ליאם גלאגר של אואזיס, כריס מרטין של קולדפליי הם רק דוגמאות לסולנים דגולים. אמנם רודנר הוא אחד משלנו, אבל אל לנו לזלזל בו. בשנותיו הצעירות של רודנר הוא עטה מראה חיצוני תואם, ובשיר המדובר הוא הוביל טקסט שבקלות יכול היה להיבלע אל תוך כל הרעש, אבל הוא הפך אותו למלודרמה הזויה (בקטע טוב) עם מילות אהבה קשות ופתח את הגרון ברגעי השיא בטונים הנכונים.


צילום מסך מעמוד הפייסבוק של להקת ׳איפה הילד׳ בתאריך

בניגוד לביצוע של חן כהן בדו קרב, שנראה על הבמה עם מבט מאולץ ולא ברור, היה נראה כי הוא לא הרגיש בטוח במה שהוא רוצה לשדר, ובעיקר לא הרגיש נוח כי הוא לא שר מלנכולי ועדין. נסכים עם אברהם טל, שטען כי התרשם מהצדדים האחרים והטונים הגבוהים שהוא חשף אבל אל לנו לשכוח שווקאל הוא לא המפתח היחיד להצלחה. להצלחה נדרש צרור מפתחות הכולל הבנת הקונספט מאחורי השיר, הבנת הטקסט והוצאתו לידי ביטוי בביצוע השירה והגשת החבילה כולה על הבמה - בכל התהליך הזה נצטרך להודות שהוא לקה בחוסר גדול מסך החלקים.

לעומת זאת, המתמודד השני בקרוב - דודי בוזגלו, קיבל על כתפיו מידי מירי מסיקה את השיר ׳לאן הגענו׳, שיר אהבה מזרחי קליל מפי מלך הזמר הים התיכוני אייל גולן. החלטה תמוהה שנוטה לרעתו - שיר מזרחי שטחי שייתקל מראש בקשיים להביא את הנגיעות הייחודיות שלו מול הנוסחה המדויקת והטונים הגבוהים של המקור הכל כך מקודש, מול שיר חכם ומסתורי בעל המון הזדמנויות לחידושים וגירסאות אופציונאליות. למרות הזיופים, חוסר ההבנה והשליטה של חן כהן בביצוע מול ההצלחה של בוזגלו להעמיד ביצוע ראוי, מירי מסיקה בחרה להשאיר אותו. לא ברור.

                                        

Dirrty. © 2019 All Rights Reserved

טואול - אתרים באינטרנט